18 квітня 2018 року в Генічеській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів №1 Генічеської районної ради Херсонської області відбувся районний семінар учителів біології з теми: «Робота з обдарованими учнями. Сходинки росту: від проектної діяльності до захисту робіт Малої академії наук України».
Розпочала семінар директор школи Дзугань Оксана Анатолівна, яка провела цікаву віртуальну екскурсію з історії школи.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Перфільєва Тетяна Володимирівна презентувала особливості роботи з обдарованими учнями через освітню діяльність планових уроків та індивідуальну науково-дослідну діяльність. Одним із видів роботи, яка виявляє потенціал обдарованих учнів закладу, є проектна діяльність.
У практичній частині семінару вчитель біології Зибіна Вікторія Леонідівна поділилася своїм досвідом роботи з обдарованими учнями на уроках, зазначила, що виявлення обдарованих і талановитих дітей – це тривалий процес, який потребує багато зусиль.
В результаті роботи над проектами в учнів підвищується інтерес до науки біології, поглиблюються знання. Проектна діяльність спонукає до пошуку в дослідницькій роботі, залучає комп’ютерні технології, інтегрує в собі проблемний підхід, групову, дослідну, пошукову форми роботи.
Саме проектна діяльність на уроках формує задатки та інтерес до написання та захисту пошуково – дослідницьких робіт.
Учасникам семінару було представлено захист проектних робіт учнями 6 класу – «Рослини – символи України»; 7 класу – «Поведінка домашніх тварин»; 8 класу – «Вплив музики на пам’ять людини» та захист науково – дослідницької роботи «Зостера – морська трава з унікальними властивостями» ученицею 11 класу Кобиляк Елізаветою.


