У Генічеську відкрили скульптурну композиціїю «Козак Мамай»

Ще 7 липня 2018 року на одній з курортних вулиць міста Генічеськ відбулося свято – відкриття панно історичного минулого Генічеська. Того дня автори ідеї анонсували, що при в’їзді на вулицю Горького буде встановлено скульптурну композицію «Козак Мамай».

Тож, 14 жовтня, з нагоди Дня захисника України, Дня українського козацтва і свята Покрова Пресвятої Богородиці, відбулася церемонія відкриття пам’ятника «Козак Мамай», присвяченого національному героїчному образу воїна-вдохновителя українського козацького військового духу. На відкритті були присутніми керівники району та міста, представники козацтва Генічеського району та ЗМІ, громадськість.

З цією важливою для нашого міста подією вітали: заступник голови Генічеської РДА Гульнара Бекірова, секретар Генічеської міської ради Юрій Кукса, начальник Відділу культури Генічеської РДА Вікторія Сухорукова, начальник відділу організаційної роботи та з питань внутрішньої політики Генічеської РДА Світлана Шворак, представники Херсонської козацької паланки, громадських організацій, мешканці вулиці Горького й творчі особистості нашого міста.

Захід пройшов за підтримки районного Відділу культури, а святковий настрій створювали ведучий Богдан Казнавецький та солістки Вікторія Гаркуша й Ольга Новицька. За дотриманням громадського порядку і рухом транспорту стежили представники національної поліції України, за що їм присутні висловили окремі слова подяки.

Варто відзначити, що попри те, що головними авторами ідеї є Володимир Шпак, Віталій Давидов і Михайло Саньков, в реалізації проекту активну участь брали й інші мешканці вулиці, допомагаючи як фінансово, так і безпосередньо при встановленні скульптурної композиції трьохметрової висоти.

Особливі слова подяки від присутніх на заході було адресовано учню художника Миколи Писанка, художнику, скульптору Володимиру Шпаку – автору Проекту: козацьке минуле України, до якого причетне місто Генічеськ, який майже 2 місяці працював над створенням цього пам’ятника. Володимир Андрійович, зробивши екскурс в історію зазначив, що район трьох вулиць – Азовської, Горького та Суворова на березі Азовського моря в східній частині нашого міста вже двісті років зветься «Бессарабія», що саме на цьому історичному місці у кінці вісімнадцятого століття селилися козаки колишнього війська Запорізького Низового. Тож, вважається, що дух і менталітет справжніх корінних генічан походить від тих бессарабців. Також художник звернув увагу на те, що історичний комплекс у складі панно та скульптурної композиції «Козак Мамай» можуть бути занесені в туристичні путівники нашого краю, адже нащадки повинні знати своє коріння та історичне минуле.

За інформацією Відділу культури Генічеської РДА

Фото: Олександр Прихненко

 

Більше від автора

Про антикорупційне бюджетне поле Херсонщини

До Дня художника

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів