7 листопада, напередодні професійного свята, у Генічеському районному Будинку культури відбулися урочистості до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Щорічно це свято відзначається в нашій державі разом із Днем української писемності та мови, що є символічно, адже кожна освічена людина повинна досконало знати свою історію, витоки писемності свого народу та його культуру.
Участь в заході взяли представники влади, місцевого самоврядування, засобів масової інформації, творчої інтелігенції, працівники культури та учасники самодіяльних колективів району.
Для привітання та нагородження на сцену було запрошено першого заступника голови Генічеської РДА Олексія Сищенка, голову Генічеської районної ради Андрія Євстратова, заступника голови Генічеської РДА Гульнару Бекірову, Генічеського міського голову Олександра Тулупова, начальника Відділу культури Генічеської РДА Віторію Сухорукову, директора районної центральної бібліотеки Генічеської районної ради, голову Генічеського райкому профспілки працівників культури Віру Стрельцову, директора Генічеського районного краєзнавчого музею Генічеської районної ради Людмилу Фролову, директора районного Будинку культури Генічеської районної ради Альону Тютюнник. Вони висловили слова подяки працівникам культури й майстрам народного мистецтва за те, що вони зберігають традиції національної культури, щиро діляться частинками своєї душі і своєю творчістю наповнюють життя духовним змістом та відзначили грамотами, подяками, сувенірами, грошовими винагородами кращих представників галузі за сумлінну працю і високий професіоналізм у роботі. Працівників Будинків культури району також було відзначено грамотами Херсонського обласного Центру народної творчості.
Оплески пошани, стоячі, присутні у залі віддавали людям, імена яких у цьому році буде внесено до розділу «Шануємо! Пам’ятаємо!» Книги пошани ветеранів культури Генічеського району. Це: Герасимова Світлана Михайлівна, Кузнецов Володимир Іванович, Сейтаблаєва Шефіка Юсуфівна, Радзієвський Федір Іванович. Вони зробили значний внесок у розвиток культури Генічеського району та вже пішли з життя, але пам’ять про них назавжди залишиться в історії творчого надбання нашого краю.
Традиційно, щирі вітання приймали ювіляри 2018 року. 50-річчя заснування закладів відзначили Петрівський та Стрілківський сільські Будинки культури, 50 років при Павлівському СБК працює ансамбль «Калинонька», 45 років відзначає вокальний колектив «Стрілковчанка» Стрілківського СБК, два колективи зі званням «народний» та однаковою назвою «Берегиня» теж мають поважний досвід на сцені Рівненського сільського та Новоолексіївського селищного Будинків культури – 30 та 25 років відповідно. Були відзначені й молоді спеціалісти – Ольга Новицька, директор Новогригорівського СБК, Анастасія Руда, методист по роботі з молоддю РБК, Олена Єрьоменко, хореограф Петрівського СБК.
У цей день до слів привітання долучилися й голови селищних і сільських рад району, які зазначили, що саме люди, які причетні до мистецтва бережуть культурні здобутки, відтворюють традиції різних національностей, які мешкають у нашому районі, та роблять життя нашої громади яскравішим.
Прикрасою урочистостей стали художні номери у виконанні керівників закладів культури й творчих колективів, викладачів ШЕВ та самодіяльних артистів Генічеського РБК, Риковської ШЕВ, Новоолексіївської ШЕВ, Рівненського СБК, Плавського СБК, Павлівського СБК, Азовського СБК, Новогригорівського СБК, Щасливцевського СБК, Новоолексіївського СБК, Ногайського СК, Стокопанівської громади та ПТУ № 27.
Від усіх працівників культури словами подяки та сувенірами було відзначено керівників влади та місцевого самоврядування за підтримку закладів культури і допомогу по втіленню цікавих творчих проектів.
Закінчилось свято позитивно – солодкими пригощаннями. Організатори заходу Відділ культури Генічеської РДА та районний Будинок культури Генічеської районної ради дякують за спонсорську допомогу в організації фуршету директора ТОВ «Дніпро», депутата Генічеської районної ради Олександра Кістечка та керівний склад району Андрія Євстратова, Олексія Сищенка, Гульнару Бекірову, Сергія Коржевого.
А 9 листопада делегація від Генічеського району прийняла участь у обласних урочистостях у місті Херсоні, де відзнаки від Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської обласної ради, Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської ОДА та Херсонського обласного центру народної творчості отримали Вікторія Сухорукова, Віра Стрельцова, Альона Тютюнник, Олександр Салов, Ірина Єчина та Вячеслав Чорний.
За інформацією Відділу культури Генічеської РДА


