УВАГА!!! В Україні припинено використання технології аналогового телевізійного мовлення

Згідно з Планом використання радіочастотного ресурсу України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України  від 09.06.2006 №  815, аналогового телевізійного мовлення , крім територій з особливим режимом мовлення, а також для визначених Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення  каналів мовлення на територіях, що межують з Російською Федерацією та тимчасово окупованими територіями та каналів мовлення на територіях, де розповсюджуються програми ПАТ«НСТУ» і телерадіоорганізацій місцевого мовлення, строк використання технології аналогового телевізійного мовлення продовжено до 1 травня 2019 року.

З 1 вересня 2018 року припинено трансляцію програм аналогового телебачення на об’єктах Концерну РРТ у Херсоні, Василівці, Великій Олександрівці, Верхньому Рогачику, Нижніх Сірогозах.  Продовжується трансляція програм в аналоговому режимі в населених пунктах на півдні області, а саме в Генічеську, Скадовську, Новотроїцькому, Каланчаку, Чаплинці та Лазурному.

У зв’язку з вимкненням аналогового телебачення, на сьогодні населення більшості областей України має доступ до перегляду лише програм ефірного цифрового телевізійного мовлення в стандарті  DVB- T2, та тимчасово, в аналоговому режимі програми «UA:ПЕРШИЙ» і програм місцевих мовників.

Відповідно до отриманої ліцензії Національної ради експлуатацію мережі ефірного цифрового телевізійного мовлення в стандарті DVB-T2 здійснює організація, що має ліцензію провайдера програмної послуги багатоканальної телемережі. Концерн РРТ бере участь у проекті лише шляхом надання організації провайдеру програмної послуги  багатоканальної телемережі своїх виробничих потужностей (антенно-щоглових споруд, технічних приміщень тощо) для розміщення необхідного обладнання.

Охоплення населення Херсонської області , як і інших областей України  телевізійними програмами в цифровому стандарті DVB-T2 на сьогодні достеменно не визначено. Частина населення України, в тому числі і Херсонської  області, з 1 вересня 2018 року не має доступу до програм українського телебачення в цифровому стандарті DVB- T2.

Міжвідомчою координаційною групою з упровадження в Україні цифрового телерадіомовлення з метою збільшення зони покриття сигналом ефірного цифрового мовлення підготовлено пропозиції щодо встановлення  додаткових передавачів на цифровій багатоканальній телемережі. За попередньою оцінкою, така кількість складає 47 передавачів на території України.

Разом з тим Концерн РРТ протягом останніх років неодноразово звертався  до національної  ради з пропозицією розглянути можливість розбудови  мережі багатопрограмного цифрового телевізійного мовлення на базі Концерну РРТ.

За цей час Концерном РРТ  було розроблено  та подано  до Національної ради  та державного підприємства  « Український державний центр  радіочастот»  ( далі – ДП « УДЦР»)  декілька варіантів будівництва такої мережі. ДП «УДЦР»  проведено  розрахунки  158 частотних присвоєнь  в метровому  діапазоні хвиль  (174-230 МГц) для розбудови загальнодержавної цифрової телевізійної  мережі та надіслано їх до Національної ради. На жаль, конкурс на отримання ліцензій на мовлення в цифровому мультиплексі метрового діапазону  не оголошено.

Концерн РРТ готовий у разі отримання телерадіокомпаніями  ліцензій  на мовлення та забезпечення відповідного фінансування  розпочати розбудову державної  мережі цифрового телевізійного мовлення   на основі  8-10 загальнонаціональних  та регіональних каналів з покриттям   до 95 % населення України.

                            За інформацією державної  служби спеціального зв’язку

                            та захисту інформації України

 

Більше від автора

Учні Генічеської школи естетичного виховання показали свої таланти на конкурсах в Іспанії та в Україні

Проведено ІІ (районний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики та географії

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів