Утилізація непридатних пестицидів
19 лютого 2019 року Постанову №1212 «Про внесення зміни до пункту 11 Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням» КМУ надав зелене світло безпечній утилізації непридатних та заборонених до використання пестицидів закордоном.
Про це повідомляє сайт Європейської Бізнес Асоціації.
«Так склалося, що на сьогодні в Україні немає безпечних технологій утилізації такого типу небезпечних відходів як пестициди. До 2015 року вони експортувалися в країни ЄС, зокрема, Польщу, Великобританію та Францію, які мають необхідні потужності для екологічно безпечного знищення ЗЗР. Але через законодавчі прогалини механізм транскордонного перевезення в рамках Базельської конвенції у нас було заблоковано», — повідомив Віктор Погорілий, Координатор Агрохімічного комітету ЄБА.
Таким чином, з 2015 року Мінприроди не видавало висновку та повідомлення на транскордонне перевезення непридатних пестицидів. Це призвело до накопичення великої кількості таких відходів на території України. За різними даними, до 13 тис. тонн.
«Тепер, коли Постанову вже опубліковано, Мінприроди отримало необхідне законодавче підґрунтя для видачі відповідних документів на здійснення транскордонного перевезення непридатних засобів захисту рослин на утилізацію. Йдеться про висновок та повідомлення, які дозволятимуть відповідній компанії це здійснювати, вони мають видатись протягом 10 робочих та 60 календарних днів відповідно», — зауважив Віктор Погорілий.



