У Генічеському районі пройшли заходи до Дня пам’яті Номана Челебіджихана

22 лютого у Щасливцевському Будинку культури було проведено районний захід з нагоди 101-річниці від дня загибелі Номана Челебіджихана – першого голови уряду, проголошеної в 1917 році Кримської народної республіки, першого муфтія мусульман Криму, Литви, Польщі і Білорусі, одного з організаторів першого Курултаю.

Слова його вірша «Ant etkenmen!» («Я присягнувся!») стали національним гімном кримських татар.

У фойє цього закладу культури відбулося відкриття творчої виставки, яку створили художники та майстри декоративно-ужиткового мистецтва Генічеського району. Вікторія Сухорукова, начальник Відділу культури Генічеської РДА, художники Володимир Шпак та Сергій Григор’єв розповідали про історичну та сучасну долі кримськотатарського народу та про наших митців, які змогливідобразити історію життя Номана Челебіджихана через творчі роботи його портрету та малюнки за тематикою «Крим кінця 19 – початку 20 століть». Тож, 12 майстрів представили для огляду 31 роботу з різної техніки виконання. Це художники з Генічеська – Володимир Шпак, Сергій Григор’єв та Анжела Коренкова, Надія Ліхачова (с.Чонгар), Аваєва Ельвіра (с.Стрілкове), Саттарова Вадє, Гринюк Оксана (смт Рикове), Сєітвєлієва Сусанна (с.Щасливцеве). Зі своїми творчими роботами також присутніх ознайомили діти Новоолексіївської ЗОШ №1 – Барієва Ельвіза (4-А клас), Зейтуллаєва Мавіле (3-А клас), Зейтуллаєва Феріде (2-Г клас), Харачих Ельвіра (6-А клас). Всі вони займаються у гуртку «Моделювання іграшок-сувенірів» Генічеської районної станції юних техніків Генічеської районної ради Херсонської області (керівник Анжеліка Рябінська). Ця виставка визвала зацікавленість, як у мешканців села, так і у гостей, які приїхали на захід. Присутні мали змогу також ознайомитися з друкованими матеріалами, що були представлені сільською бібліотекою на тематичній інформаційній полиці.

З нагоди вшанування пам’яті людини, чиє ім’я було вписано в історію кримськотатарського народу більш століття тому, у залі зібралося чимало гостей, у тому числі – діти та молодь. До присутніх звернулися: Олексій Сищенко, перший заступник голови Генічеської районної державної адміністрації, Гульнара Бекірова, заступник голови Генічеської районної державної адміністрації, Ольга Бородіна, заступник Щасливцевського сільського голови з питань діяльності виконкому, Ленур Люманов, голова Херсонського регіонального меджлісу кримських татар, Олександр Галицький, Партизанський селищний голова й Галина Коваль, Чонгарський сільський голова.

Ведучі Сафіє Бекірова та Дерипаско Сергій розповіли присутнім на заході про людей, чиї імена вже вписано в історію справжніх борців за повернення Криму. Підтвердженням тому були відеоролики про боротьбу кримськотатарського народу епохи Номана Челебіджихана та події сучасного життя кримських татар на території нині анексованого Криму.

У заході прийняли участь творчі колективи: народний ансамбль барабанщиків «Атеш», керівник Рамазан Куртбедінов та солістка Майє Лукашук (Щасливцевський СБК), ансамбль скрипалів «Гонджелєр», керівник Селіме Кешфедінова (Риковська ШЕВ), ансамбль кримськотатарського народного танцю «Сельсебіль», керівник Сусана Ізмайлова (Генгірківський СК) та читці Ліля Муртазаєва, Мєрзіє Тохлу, учениці 10 класу Новоолексіївської ЗОШ №1.

Традиційний турнір по боротьбі куреш провів тренер спортивного клубу «Арабат» Дамір Шаймарданов. Змагання були цікавими і захоплюючими. Глядачі активно підтримували спортсменів, а тренер давав їм свої поради.

Призерами у категорії до 35 кг стали:

1місце – Сеітвелієв Ельдар (с.Щасливцеве),

2 місце – Самойленко Суф’ян (c.Стрілкове),

3 місце – Клеба Михайло та Наконечний Марк (с.Щасливцеве).

У категорії до 46 кг призові міста посіли хлопці з села Стрілкове:

1 місце – Сулейманов Іслям,

2 місце – Сенченко Дмитро,

3 місце – Сенченко Едуард та Григор’єв Єгор.

Організатори турніру нагородили переможців грамотами, які підписав голова Щасливцевської сільської ради Віктор Плохушко та медалями.

Хочеться побажати юним спортсменам і їх тренеру успіхів, адже ми впевнені, що саме такі хлопці прославлятимуть наш район у подальшому на Всеукраїнських й Міжнародних змаганнях.

Всіх учасників виставки, творчих колективів і спортивного клубу було відзначено сувенірами від Херсонського регіонального меджлісу кримських татар.

Організаторами заходу виступили: Щасливцевська сільська рада,Відділ культури Генічеської РДА, Щасливцевський СБК.

Організатори висловлюють подяку за допомогу у вирішенні організаційних питань під час підготовки та проведення заходу: Генічеському районному краєзнавчому музею Генічеської районної ради Херсонської області, художнику Володимиру Шпаку, фотохудожнику Олександру Прихненко, Ользі Шпак, ГО «Патріот», Партизанській селищній раді та Чонгарській сільській раді, керівництву Херсонського регіонального меджлісу кримських татар, ГО ГРЦРОККТ “Дернек” та Генічеської станції швидкої медичної допомоги.

По закінченні заходу учасники зробили фото на пам’ять та ще довго не розходилися, обмінюючись своїми враженнями.

За інформацією Відділу культури Генічеської РДА

Більше від автора

Голова районної державної адміністрації прийняв участь у брифінгу

У Генічеській мистецькій школі відбувся літературно-музичний вечір, присвячений творчості Глієра

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів