16 липня – прийняття Декларації про державний суверенітет

16 липня – прийняття Декларації про державний суверенітет

Період з кінця 1980-х до 1991 року, викликаний початком розпаду СРСР та пов’язаний з оголошенням пріоритету республіканських законів над союзними, отримав назву в історії «Парад суверенітетів». Україна не стала винятком серед республік колишнього СРСР.

16 липня 1990 року Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Це був перший і дуже важливий політичний крок у державотворчому процесі на шляху до здобуття Україною своєї незалежності.

Декларація проголошувала державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її  території  та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах, а це означає що тепер український народ є єдиним джерелом влади в Українській державі.

Документ складається із вступу та десяти розділів, у яких проголошується рівність усіх громадян перед законом, самостійність України у вирішенні питань науки, освіти, культурного і духовного розвитку української нації та право України безпосередньо реалізувати відносини з іншими державами. Декларація про державний суверенітет України стала основою для «Акту проголошення незалежності України» та Конституції України.

З моменту проголошення Декларації про державний суверенітет та Акту проголошення незалежності України світова спільнота стала активно визнавати незалежність нашої держави, здійснювалося відкриття дипломатичних представництв та налагодження дипломатичних відносин.

Більше від автора

Контрольні заходи херсонських аудиторів у третьому кварталі 2019

Шановні мешканці Генічеського району!

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів