В інтерв’ю для «KyivPost» Голова Держенергоефективності представив основні реформи у сфері енергоефективності в Україні

Під час інтерв’ю для «KyivPost» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук окреслив розвиток сфери енергоефективності як важливої складової енергобезпеки країни.

 

Зокрема, Голова Агентства назвав ключові впроваджені та діючі механізми енергоефективності:

 

– затребувана Урядова програма «теплих кредитів», яка за 5 років допомогла близько 650 тис. родин  (а це, фактично, цілий регіон) впровадити енергоефективні заходи та заощаджувати до 50% більше на енерговитратах;

 

– ЕСКО-механізм, завдяки якому укладено понад 330 енергосервісних контрактів вартістю більше 430 млн грн на модернізацію бюджетних установ. Економія енергоспоживання складає від 15% до 70%.

 

Водночас Держенергоефективності спільно із Проектом ПРООН з енергосервісу веде роботу над удосконаленням законодавства у цій сфері та підвищенням інституційної спроможності місцевої влади щодо залучення ЕСКО-інвестицій.

 

Значну підтримку Україні у розвитку сфери енергоефективності надає GIZ, що тісно співпрацює із місцевими громадами, муніципалітетами, лікарнями, промисловими компаніями.

 

Більше цікавої інформації дізнавайтеся із статті «To boost security, Ukraine must plug its energy holes»:  http://saee.gov.ua/uk/news/3066

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Більше від автора

Відшкодування витрат на суму понад 10 млн грн забезпечили херсонські аудитори протягом січня – липня 2019 року

Понад 300 будівель в Україні вже отримали енергетичні сертифікати!

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів