У Генічеському районі привітали бібліотекарів

 

Напередодні  Всеукраїнського дня бібліотек у залі Генічеської мистецької школи  відбувся районний захід з такою зрозумілою  та близькою багатьом присутнім на святі  назвою  «Книжковий дім відкритий всім». Представники влади та місцевого самоврядування, працівники сфери культури та творча інтелігенція у цей день  щиро вітали  бібліотекарів зі святом та дякували  їх за творчий підхід до роботи.

 

А ще, присутні на святі  вітали Генічеську центральну районну бібліотеку з 85-річним ювілеєм. Про становлення цієї книгозбірні  та її сучасність  розповідала ведуча Ірина Тимощук. Тож, ще у  1934 році в  місті Генічеськ  з бібліотеки клубу профради було створено районну бібліотеку для дорослих з книжковим фондом до 12 тисяч примірників. Під час Другої світової війни бібліотека не працювала, але фонди її  було збережено. У 1945 році районна бібліотека  поновила  свою роботу. Тоді читачів  налічувалося  всього 520 осіб, але  у 1964 році їх кількість збільшилась майже в 4 рази, а книжковий фонд зрос  до 28500 примірників. У будівлі, по проспекту Миру, 69,   бібліотека знаходиться з 1957 року. На той час директором бібліотеки була Щербина Марія Леонідівна. З 1970 по 1978 рік очолювала бібліотеку  Варакіна Діна Олександрівна. Майже 20 років — по 1997 рік керувала основною книгозбірнею району Бурделенко Валентина Іванівна. І ось, уже більше 20 років  директором центральної районної бібліотеки є Стрельцова Віра Григорівна.  Зараз фонд бібліотеки становить понад 20000 примірників, а  її відвідують близько 3000 тисяч читачів на рік. У бібліотеці функціюють абонемент, читальний зал, методичний відділ та  відділ комплектування. Взагалі,  у Генічеському районі, працює  23 бібліотеки, а районна центральна бібліотека  комплектує їх фонди та являється  організаційно-методичним центром для всіх сільських книгозбірень.

 

Зі словами привітань до  присутніх в залі бібліотекарів звернулися: голова Генічеської районної ради Андрій Євстратов,  голова Генічеської районної державної адміністрації Олександр Воробйов,  заступник голови Генічеської районної державної адміністрації  Гульнара Бекірова, заступник голови Генічеської районної ради Віктор Краєвий, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів та комунальних підприємств Ірина Попова,  начальник   Відділу культури Генічеської РДА  Вікторія Сухорукова. Директор бібліотеки Віра Стрельцова, з нагоди 85-річного ювілею районної книгозбірні, приймала грамоти, квіти та подарунки.

Також,  за  багаторічну працю, значний внесок у розвиток бібліотечної справи та з нагоди особистих  ювілеїв  представниками районної влади було вшановано  Подяками й квітами бібліотекарів сільських книгозбірень — Наталю Чуприну (с.Догмарівка), Тетяну Дурненко (с.Азовське), Тетяну Зяблову (с.Червоне), Наталю Охіну (с.Стрілкове),

Галину Соколовську та Тетяну  Погорелову з смт Новоолексіївки.

Вручили їм і грошові премії  від районної профспілки працівників культури.

Колектив районної бібліотеки  щирими привітаннями та подарунками відзначили: директор районного краєзнавчого музею Людмила Фролова, голова Стрілківської сільської ради Олександр Пономарьов та Любов Толчева, голова клубу «Теплі зустрічі»,  що працює  при районній бібліотеці. Побажала успіхів у подальшій роботі своїм  колегам і директор районної дитячо-юнацкої бібліотеки Альона Селіванова.

Свої вірші дарував   поет, письменник, фотохудожник, Почесний громадянин міста Генічеська  Олександр Прихненко,  який вже написав та видав  33  книжки  й 10 фотоальбомів, що є у наявності в наших   бібліотечних закладах та користуються попитом у читачів.

Особливу увагу було приділено благодійній акції «Книга від читача до читача», що відбувалася у книгозбірнях  Генічеського   району  протягом вересня. Тож,  під час акції   проводилися  заходи, де  наші читачі передавали  свої книжки   в дар  бібліотекам  Волноваського району Донецької області з написами щирих побажань миру та добробуту.  Присутні із задоволенням подивилися інформаційний ролик з фотозвітами  за підсумками проведеної акції.

Ініціатори  акції  –  начальника Відділу культури Генічеської районної державної адміністрації Вікторія  Сухорукова та директор   центральної районної  бібліотеки Віра  Стрельцова вручили Дипломи за визначеними номінаціями: – бібліотекарям книгозбірень в смт Рикове, селах   Новогригорівка та  Миколаївка — «За найбільш масовий захід»; – бібліотекарям книгозбірень  в селах  Стрілкове, Чонгар, Азовське,  Щасливцеве   та  колективу  Риковської школи естетичного виховання —«За креативність та творчий пошук»;                                 – бібліотекарям книгозбірень  в селах Догмарівка, Олексіївка, Пав- лівка, Петрівка  та колективу  Генічеської районної дитячо-юнацька бібліотеки —«За долучення до акції найбільшої кількості дітей та юнацтва»;                          – бібліотекарям книгозбірень  в смт Новоолексіївка та  селах Новодмитрівка, Рівне,  Стокопані, Плавське  — «За цікаву творчу ідею»;  – колективу Генічеської центральної районної бібліотеки — «За долучення до акції найбільшої кількості читачів». Відзначено Дипломами було й письменників, що подарували свої книжки: Олександра Прихненка, Валерія Радомського та  Віталія Пригорницького.                                   

Оплесками підтримали присутні зворушливе та щире відеопривітання від працівників районної бібліотеки  з Волновахи,  які у цьому році також відзначають  85-річний ювілей з дня її створення. Тому  художник Володимир Шпак передав Вірі Стрельцовій свої картини, які  підготував у подарунок двом книгозбірням-ювілярам. Тож, картину на морську тематику та  зібрані під час акції  книжки,  буде відправлено у Донецьку область.

А організатори висловили слова подяки   за участь в акції  ще й  представникам влади, місцевого самоврядування,  працівникам закладів культури та освіти, медичних та  комунальних підприємств,  членам виконкомів та головам рад. Вони  відзначили дипломами Чонгарського, Плавського, Павлівського,  Стокопанівського,  Стрілківського, Щасливцевського,  Азовського, Новогригорівського, Новодмитрівського, Петрівського, Щорсівського, Рівненського   сільських голів, Новоолексіїського й Партизанського  селищних голів. Зі словами привітання на адресу бібліотекарів  від асоціації голів Генічеського району звернулися  Стокопанівський сільський голова Зоя Дядюшева, Червонський сільський голова Олег Кульчицький та  Партизанський селищний голова Олександр Галицький. А хороший настрій створювали пісні у виконанні  Світлани Козачок, викладача Генічеської мистецької школи, завідуючих  сільськими бібліотеками Тетяни Дурненко (с.Азовське) й Наталі Охіної (с. Стрілкове)  та директора Стрілківського Будинку культури Марини Артюхової. День бібліотек – це свято книги, великдень нашого духу, що починається зі Сковороди та Котляревського, духу, що вийшов із «Кобзаря» Шевченка, через святий собор Гончара і чорну голгофу Стуса, катівні Теліги і душевний біль Ліни Костенко. В книгозбірнях, посередником між книгою і читачем завжди стоїть бібліотекар. Тож, бажаємо всім служителям справи книжкової  творчості, натхнення, щастя та  добробуту.

За інформацією районного Відділу культури

Більше від автора

“Е-пенсія”– призначення пенсії в “один дотик”

Монетами 1, 2 та 5 копійок не можна розраховуватися з 1 жовтня 2019 року

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів