15 жовтня у Генічеському краєзнавчому музеї відбулася зустріч учнів гімназії з військовослужбовцями, присвячена Дню захисника України. Тому запросили людей, які є справжніми патріотами своєї держави: вони були на Майдані і добровільно пішли в АТО, щоб захистити Україну від агресора. Директор Генічеського краєзнавчого музею Людмила Фролова представила учням книгу «Хронологія мужності». У ній зібрані матеріали про 50 бійців з Херсонської області, які проходили службу в лавах Збройних сил України, Національної гвардії, добровольчих підрозділах і загинули під час бойових дій на Сході України. Наймолодшому з них було 18, а найстаршому – 53 роки. Нариси про загиблих військовослужбовців написані письменниками, журналістами та волонтерами Херсонщини. Тут розміщені фотографії з сімейних архівів. У книзі є матеріали і про наших земляків: Сергія Ласкіна (смт Новоолексіївка), Ярослава Дурибу (с. Догмарівка) і Віктора Волкодава (с. Велетнівка). Пам’ять про цих героїв присутні вшанували хвилиною мовчання. У цій книзі є розповідь ще про одного нашого земляка – Сергія Подгорного, який загинув у серпні 2014 року, звільняючи населений пункт Чернухіне. Він похований в м. Нова Каховка. У Генічеську живуть його рідні. Батько Сергія – Анатолій Петрович Подгорний прийшов на зустріч з учнями гімназії і розповів їм, що син був справжнім патріотом своєї держави. Він стояв на Майдані з перших днів. Сергій очолював сотню. Займаючись підприємницькою діяльністю, він часто бував за кордоном. А повертаючись додому, завжди всім розповідав, що краще України немає місця на землі. Коли розпочався набір у добровольчий батальйон особливого призначення «Київ – 2», Сергій без зволікання став в його ряди і одним з перших відправився в АТО. Він загинув, як герой і був посмертно нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. На цій зустрічі Анатолій Петрович передав у музей особисті речі сина. Про свою службу в зоні АТО розповів Сергій Бондар. Він офіцер, колишній міліціонер. Пішов служити добровольцем. Після тижневого навчання його направили в 13 батальйон з Чернігова, який дислокувався в районі м. Щастя Луганської області. Сергій Станіславович був артилеристом. Він розповів хлопцям про військово-польові умови, в яких жили військовослужбовці, про обстріл Градом з боку Росії, про своїх героїчних бойових товаришів. Сергій Станіславович зазначив, що починаючи від командирів взводів до бойових офіцерів – це справжні професіонали, які з честю виконують свій військовий обов’язок. За півроку батальйон 14 разів змінював свою позицію. Особливо багато втрат бійців було під Волновахою. Після подій на Майдані, учасником яких був Сергій Станіславович, а також служби в АТО, він переконаний, що Україна вистоїть й збереже свою цілісність, завдяки справжнім патріотам своєї держави.
Заступник начальника прикордонної застави «Генічеськ», майор Володимир Мельник зазначив, що в історії України були трагічні та героїчні сторінки. Але наша держава ніколи ні на кого не нападала, а завжди прагнула бути незалежною і вільною. Він підкреслив, що багато років поспіль відзначає 14 жовтня, як День Козацтва та свято справжніх чоловіків-захисників своєї держави.
Про свою службу в армії розповіла і прапорщик Катерина Кормош. Вона народилася в сім’ї військових і пішла по стопах своїх батьків. Після закінчення Львівського коледжу зв’язку, почала служити в армії. До нашого міста приїхала із Закарпаття. Зараз разом з чоловіком Олександром служить на прикордонній заставі «Генічеськ».
Свої вірші – «Діти війни» та «Волонтери» учням гімназії прочитав Олександр Прихненко. За останні 2 роки він видав 5 збірок віршів і випустив фотоальбом «Крим наш». Олександр Володимирович підкреслив, що таким чином він висловлює свою громадянську позицію, засуджуючи політику Росії. А на закінчення зустрічі місцевий поет подарував гостям свої збірки віршів і фотоальбоми. Ця зустріч була корисною для учнів і дозволила їм отримати багато цікавої інформації про українських військовослужбовців.
За інформацією відділу культури Генічеської РДА


