20 років разом

Танець – наче квітка. Де є благодатний грунт, там вона народжується і проростає. І це довів народний ансамбль танцю кримських татар «Лалє», який вже 20 років працює в Новоолексіївському СБК. А починалося все у 1995 році, коли завуч з виховної роботи СПТУ №23 Галина Тедорашко запропонувала Сусанні Тюлєкі створити танцювальний колектив, щоб займатися з учнями цього училища. У той час до його складу входило 5 танцювальних пар. Саме вони дали назву колективові «Лалє», що в перекладі означає гірський тюльпан. Вже через рік, на звітному концерті училищ Херсонської області, танцюристи вперше виступили на великій сцені. Їх татарський народний танець «Хайтарма» запам’ятався журі. Потім були виступи в Новоолексіївському СБК, де їх побачила завідуюча районним відділом культури Вікторія Сухорукова і запропонувала проводити зняття на базі Новоолексіївського музично-естетичного об’єднання «Культура» і розвивати народну хореографію. З того часу в колективі почали займатися діти та молодь віком від 6 до 17 років.

У 1997 році ансамблю було присвоєно звання «Народний». Його він гордо носить і зараз. Але на цьому керівник колективу і танцюристи зупинятися не стали. Вони вирішили поєднати сценічне мистецтво, танцювальну програму, музику та вокал. Так з’явився ансамбль пісні і танцю кримських татар «Лалє». До його складу, крім танцювальної групи, входив ансамбль народних інструментів (кер. Фікрет Салідінов) і вокалістка – Зєкіє Куршутова. Їх виступи завжди були цікавими, різноманітними і завдяки їм глядачі знайомилися з традиціями та обрядами кримськотатарського народу. За роки свого існування цей колектив подарував свою творчість глядачам у різних куточках України. Його учасники неодноразово ставали призерами всеукраїнських, регіональних та обласних фестивалів і конкурсів. Фінансового підтримували поїздки: районний відділ культури, селищна рада, спонсори. З часом в ансамблі з’явилися довгоочікувані костюми. У цьому заслуга громадських організацій – «Адалет», «Бірлік» та колективу «Учансу» (кер. Алі Алімов). З моменту існування ансамблю «Лалє», в ньому займалася талановита та енергійна Ірина Єчіна, яка продовжуючи традиції колективу, у 2001 році очолила його. Вона не просто навчала вихованців виразності рухів, а ще їй вдалося створити колектив справжніх друзів і однодумців, для яких танець – улюблене захоплення.

У даний час в ансамблі займається 50 учасників. У його репертуарі народні, сучасні та естрадні танці.

20-річний ювілей – це хвилююча і важлива подія. 12 грудня в Новоолексіївському СБК не було вільних місць. На ювілейний концерт народного ансамблю танцю кримських татар «Лалє» прийшли його друзі і вдячні глядачі. Приїхала на свято і Валентина Січова, перший заступник голови Херсонської ОДА, яка сказала: «Захоплююся музикою, піснями і танцями вашого народу. Але ще більше мене захоплює ваша любов до традицій і бажання зберегти культуру кримськотатарського народу. Селище міського типу Новоолексіївка повинна стати прикладом для всієї нашої держави, як потрібно вміти чути один одного і жити в мирі та злагоді людям різних національностей».

У цей день звучали привітання від заступника голови Генічеської РДА Гульнари Бекірової, голови районної ради Андрія Євстратова, заступника голови Новоолексіївської селищної ради Олександра Колісніченка, начальника районного відділу культури Вікторії Сухорукової, голови кримськотатарського культурного центру “Бірлік” Сейтибрама Ішмуратова, директора краєзнавчого музею Людмили Фролової, директора Генічеського РБК Альони Тютюнник, директора Новоолексіївського СБК Асана Алієва. А голова регіонального меджлісу Ленур Люманов побажав учасникам колективу виконати танець «Хайтарма» на головній сцені Криму після його визволення від окупантів.

148 танцюристів в цей день виступили в Новоолексіївському СБК. Вони виконували народні, сучасні та естрадні танці. Кожен номер глядачі зустрічали гучними оплесками. На ювілейному вечорі звучали спогади і слова подяки на адресу керівників ансамблю – Сусанни Ізмайлової (Тюлєкі) та Ірини Єчіної. На сцену піднявся і перший склад колективу. Танцюристи виходили зі своїми маленькими дітьми, які теж в майбутньому продовжать історію цього відомого в Генічеському районі ансамблю. Святковий настрій глядачам створювали колективи: народний ансамбль пісні і танцю кримських татар «Лалє» (кер. Ірина Єчіна), народний ансамбль танцю кримських татар «Далгъалар» (кер. Дельшат Челєбієв), народний ансамбль народної пісні «Берегіня» (кер. Ольга Ульченко), інструментальний ансамбль (кер. Ельміра Челєбієва), Щастливцевський ансамбль барабанщиків «Флеш» (кер. Рамазан Куртбедінов), ансамбль народного танцю «Барвограй» (кер. Ісмет Челєбієв), народний ансамбль «Елькен» (кер. Азіз Сейтвелієв), хореографічний колектив «Сельсебіль» (кер. Сусанна Ізмайлова), танцювальна студія «Citу Dance» (кер. Ганна Рощебак), солістка вокально-інструментального ансамблю Зєкіє Куршутова. Режисер та ведуча концерту – Олена Ульченко.

Хореографічна композиція «Дружба», в якій були виконані українські і татарські танці, ще раз підкреслила, що в Генічеському районі представники різних національностей люблять нашу державу, живуть в мирі та злагоді. На закінчення ювілейного вечора відбувся святковий феєрверк і всіх пригощали справжнім татарським пловом.

За інформацією відділу культури Генічеської РДА

Більше від автора

Засідання «круглого столу» з питань соціальних гарантій учасників АТО

До Міжнародного дня захисту прав людини

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів