19 січня для всіх православних настає час одного з найбільш шанованих свят у християнстві — Хрещення Господнього або Богоявлення. У цей день в храмах і у водоймах освячується вода. У Генічеську, традиційно за залізним мостом, збираються люди на водохресні купання. Організатором заходу виступила міська рада. Порівняно з минулим роком, бажаючих зануритися у воду і просто глядачів було набагато менше. Можливо, це пов’язано з морозом та сильним вітром.
По закінченні служби в церкві відбувся хресний хід. Віруючі пройшли по центру міста та за залізним мостом благочинний Генічеського округу, протоієрей Іоанн Щербан прочитав молитви. Після освячення води і привітань, люди почали пернати в ополонку. Першим був міський голова Олександр Тулупов. До нього приєдналися священнослужителі, працівники міської ради, перший заступник голови Генічеської РДА Олексій Сищенко. Багато людей приходять сюди вже не перший рік, але були і ті, які вперше занурювались у воду. Вони відзначали, що відчувають себе чудово і вірять, що вода у цей день дійсно лікує від душевних і тілесних хвороб. За безпекою всіх , хто купався, стежили досвідчені рятувальники. На березі були обладнані роздягальні, біля яких люди могли погрітися біля багаття. Їм пропонували глінтвейн, гарячий чай, цукерки і печиво. Неподалік готувалася шурпа і кожен бажаючий зміг її покуштувати. А святковий настрій створював народний фольклорний ансамбль «Горлиця» (Фрунзенський СБК), який виконав різдвяні та українські пісні.
В організації свята прийняли участь комунальні служби міста, колектив РБК, а також спонсори: Іван і Оксана Осташевські, Анатолій Харламов, Сергій Мінькач, Таїсія Головко, Світлана Чумаченко, Володимир Гурковський , Олексій Третяк , Михайло Каченюк, Юрій Сердюк.
Свято Хрещення Господнє – це завжди довгоочікувана подія для генічан, яке супроводжується молитвами, купанням в Азовському морі, привітаннями, душевними бесідами і народними веселощами.
За інформацією відділу культури Генічеської РДА.


