Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту — пам’ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, яка відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня (у 1945 році) визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.
Уперше Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі в 2006 році. Україна, на державному рівні, почала відзначати цей день пам’яті з 2012 року.
Саме до цієї дати у Генічеському районному краєзнавчому музеї було відкрито тематичну вітрину «Неймовірно важко це збагнути. Біль навік запікся і застиг». Її експонати включають в себе архівні матеріали про злодіяння фашистів в окупованому місті (1941-1943 роки), прізвища розстріляних в протитанковому рові жителів Генічеська, документи, які свідчать про допомогу мешканців міста єврейському народу в роки Другої світової війни, листи з Музею Голокосту (Яд Вашем) в Ієрусалімі, фотографії, газети, листування з земляками, що мешкають в Ізраїлі.
Серед представлених експонатів – художні і мистецькі твори місцевих письменників, художників, присвячені зазначеним подіям.Тематична вітрина буде діяти в краєзнавчому музеї до 10 лютого 2016 року.
Також тематичні полиці були оформлені в Генічеській районній та сільських бібліотеках. Читачі мають змогу ознайомитися з книгами та фотодокументами, які розповідають про події тих років.
Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликає берегти пам’ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду.
За інформацією відділу культури Генічеської РДА


