18 березня у Генічеському районі святкували Наврез. Це свято для кримських татар уособлює пробудження в природі, повагу і любов до землі, час добра і взаємопідтримки. У цей день в Новоолексіївському СБК зібралося дуже багато людей різного віку. У холі проходила виставка декоративно – ужиткової творчості, також були показані предмети побуту та одяг кримських татар. Свої роботи представили учні та вчителі Новоолексіївських ЗОШ №1, №2, дитячих садків «Івушка» та «Джерельце», Щастливцевської і Партизанської ЗОШ, Генічеської станції юних техніків. Керівники гуртків «Виготовлення сувенірів» і «Чародійка» ділилися секретами бісероплетіння та виготовлення сумок з клаптиків тканини. А колектив Партизанської загальноосвітньої школи пригощав всіх учасників і гостей свята кавою із східними солодощами. А потім відбувся концерт, на якому ведучі кримськотатарською та українською мовами розповідали про історію свята. Весь зал був заповнений людьми. На святі були присутні: перший заступник голови Генічеської РДА Олексій Сищенко, голова районної ради Андрій Євстратов, міський голова Олександр Тулупов.Захід вийшов яскравим, цікавим, патріотичним. У концерті прийняли участь : танцювальні колективи “Далгъалар”, «Лалє» (Новоолексіївський СБК), «Барвограй» (Палац творчості), «Елькєн» (Генгірський СК) та ансамбль барабанщиків «Флеш» (Щастливцевський СБК), вихованці дитячих садків «Івушка» та «Джерельце», вокалісти: учениця Партизанської ЗОШ Гаричак Анастасія, учениці Новоалексеевской ЗОШ №1 Джелялова Жасмін, Харачих Зарема, Максименко Діана, учениця Генічеської гімназії Меметова Аніфє, вихователька дитячого садка «Джерельце» Османова Венера, грала на скрипці і співала сім’я Еміратлі (Новоолексіївська ШЕВ), вірш читав учень Партизанської ЗОШ Емінов Руслан. Всіх присутніх зі святом привітали: заступник голови Генічеської РДА Гульнара Бекірова, голова регіонального Меджлісу Ленур Люманов, голова Генічеського земляцтва кримських татар Наріман Аблязов. Вони подякували місцеві меджліси, голів селищних та сільських рад, районний відділ культури, районний відділ освіти, РБК та учасників концерту за добре підготовлений захід. А також побажали всім миру і зазначили, що такі талановиті діти обов’язково будуть виступати в Криму, коли його буде звільнено від окупантів. Усім учасникам концерту від спосорів вручили чашки та солодощі.
За інформацією відділу культури Генічеської РДА.


