Друга світова війна в історії людства назавжди буде позначена чорними фарбами, як одна із найстрашніших.
Восени 1941 року Чонгар був окупований, і тільки навесні 1944 року відбулось довгоочікуване визволення. 72 роки минуло з пори визволення.
11 квітня 2016 року всі жителі села зібралися відзначити цю знаменну дату в історії нашого краю. На урочистий мітинг завітали почесні гості: перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Валентина Січова, голова Генічеської районної державної адміністрації Олександр Воробйов, голова Генічеської районної ради Андрій Євстратов, начальник відділу освіти Генічеської районної державної адміністрації Ірина Попова, виконуючий обов’язки начальника відділу прикордонної служби «Чонгар» Володимир Слободян. Не залишили байдужими мешканців села виступи учасників художньої самодіяльності районного Будинку культури та учнів Чонгарської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів. Після урочистого мітингу святкування Дня визволення села продовжилось на центральній площі, де всіх людей частували «солдатською кашею» та чаєм.
Ми є нащадками славного покоління наших предків, які вибороли нам мирне і щасливе сьогодення. Наш обов’язок – бути гідними їхнього подвигу. Усіма своїми справами утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію на нашій рідній та вільній українській землі.


