Пам’ять жива

Пам’ять жива

73 роки тому назад 30 жовтня  військові 993 Стрілецького полку і 78 укріпрайону звільнили наше рідне місто від нацистських окупантів. Одинадцяти воїнам – визволителям було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Генічеська».

Серед них був і Василь Степанович Коваленко, старшина 78-укріпрайону, який після війни жив у нашому місті. Близько 2 тис. генічан воювали на фронті, багато хто з них були нагороджені орденами і медалями за мужність і хоробрість. Це наше славне минуле, про яке пам’ятають вдячні нащадки.

30 жовтня представники влади, районної ради ветеранів, громадських організацій, установ міста, військовослужбовці прийшли до пам’ятника невідомому солдату в парк ім.Т.Г.Шевченка, щоб згадати про тих, хто ціною свого життя захистив рідну землю від нацистських окупантів.

Голова Генічеської райдержадміністрації Олександр Воробйов підкреслив, що такі дати назавжди увійшли в історію Генічеська. Багато дітей-війни пам’ятають той час, коли у 1943 році місто було звільнено від окупантів. «Дуже важливо пам’ятати своє минуле і на такі заходи приводити дітей, щоб виховувати в них почуття патріотизму та поваги до старшого покоління», – зазначив Олександр Степанович.

Покладаючи квіти, люди різного покоління схиляли свої голови перед пам’ятником солдатам, які загинули в жорстоких боях. Їх подвиг безсмертний. Ми Пам’ятаємо! Ми ніколи не забудемо! Про це 30 жовтня говорили всі присутні.

Вічна пам’ять героям!

 

За інформацією відділу культури РДА

Більше від автора

Проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації

Краєзнавці-пошуковці Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 здійснили екскурсію до відділу прикордонної служби «Чонгар»

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів