2 грудня, для мешканців південних районів Херсонської області та Криму відбулася знакова подія – закладання першого блоку під будівництво телерадіокомунікаційної вежі в селі Чонгар, яка сприятиме подачі українського мовлення на територію тимчасово окупованого півострова та забезпечить стабільний телерадіосигнал для мешканців Херсонщини.
Така знакова подія відбувається з метою захисту інформаційного простору держави на тимчасово окупованій території АР Крим обласною державною адміністрацією спільно з Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення, Міністерством інформаційної політики України, Державним комітетом з питань телебачення та радіомовлення України розроблено Стратегію розвитку телерадіомовлення в Херсонській області.
Присутній на закладанні першого блоку вежі член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський звернув увагу, що встановлення вежі на Чонгарі є ще й відкритою частиною засідання Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, яку сьогодні очолюють керівники трьох відомств – Міністерства інформаційної політики, Міністерства у справах окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення. Саме ця Комісія займається відновленням українського мовлення на території зони АТО, на Донбасі та тимчасово окупованого Криму.
«Херсонщина є стратегічною територією, адже межує з Кримом, тому розроблений проект Стратегії розвитку мовлення у Херсонській області. Запуск такого проекту є командною роботою обласної державної адміністрації, Генічеської районної державної адміністрації та обласної і районної рад. Це один з найшвидших проектів по темпам виконання робіт, в ході яких найбільшу частину часу зайняв прорахунок частот і міжнародна координація. Технічні питання, завдяки сприянню обласної та районної влади, вирішувалися без ускладнень», – поінформував Сергій Костинський.
Він також наголосив, що 9 грудня закінчується прийом документів на участь у конкурсному відборі для отримання чотирьох частот: 100, 7 мГц, 104 мГц, 105,9 мГц та 107,8 мГц.
Сергій Костинський запевнив, що до кінця грудня вежа буде обладнана й розпочнеться трансляція впевненого прийому в FM-радіомовленні на вказаних чотирьох частотах для мешканців Генічеського району і території Криму, а саме на Джанкойський та Красноперекопський райони.
Він зазначив, що спільно з Департаментом з питань внутрішньої та інформаційної політики обласної державної адміністрації було розпочато ґрунтовну роботу щодо прорахунків «білих плям»у покритті на території районів Херсонщини, де люди не приймають сигнал, після цього були зроблені спеціальні прорахунки частот на вказані території. Робота в цьому напрямку продовжується.
Також слід зазначити, що Комісією планується розвиток локального територіального мовлення для об’єднаних територіальних громад, щоб вони мали власне місцеве радіо.
Заступник Міністра інформаційної політики Артем Біденко з цього приводу запевнив:
«Робота виконується згідно плану, розрахованого на 2016-2017 роки, і ми зможемо забезпечити ефективний захист інформаційного простору України саме тут, на півдні Херсонської області. Вдячні Херсонській облдержадміністрації за вмотивованість, оперативність, конструктивність у допомозі реалізації державної інформаційної політики».
Голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв запевнив, що новий 2017 рік мешканці Криму зустрінуть, слухаючи українське радіо й відчуваючи себе частиною нашої держави.
«Наше завдання – створення дієвої інформаційної інфраструктури для належного функціонування зазначених частот. Далі будемо вести роботу щодо забезпечення телевізійного мовлення. Усунення «білих плям» у телевізійному та радіопокритті Херсонщини є першочерговим завданням у роботі облдержадміністрації», – запевнив Андрій Гордєєв.
Він привітав усіх з цією знаковою подією й відзначив допомогу з боку інвестора реалізації даного проекту – директора ТОВ «Телемережі України» Петра Семерея, який, за словами очільника області, вболіває за Україну, є патріотом свого народу і пов’язує розвиток власного бізнесу саме з Херсонською областю.
Заступник Міністра у справах окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука зауважив, що реалізація та успішна робота такого проекту сьогодні вкрай важливі для інформаційного простору не тільки України, а, в першу чергу, кримського населення. Це дає змогу довести власну самобутність, незалежність і національність, не зважаючи на провокаційні дії країни агресора, який намагається провокувати хиткість української державності і нашого вітчизняного інформаційного продукту.
На знак закладання першого блоку телерадіокомунікаційної вежі почесні гості урочисто встановили на її фундаменті табличку «Відновлення українського мовлення», що стало початком практичних дій у налагодженні україномовного інформаційного покриття Херсонщини й територій тимчасово окупованого Криму.
За інформацією Херсонської обласної державної адміністрації (http://khoda.gov.ua/vidnovlennya-ukra%D1%97nskogo-movlennya-dlya-xersonshhini-j-krimu-vidbudetsya-vzhe-z-pochatku-2017-roku/)


