На протязі вересня відділом культури Генічеської РДА були проведені заходи по вшануванню людей, які загинули під час Другої Світової війни.
Зокрема, у зв’язку з Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму, 13 вересня 2015 року, в краєзнавчому музеї було проведено День відкритих дверей.
А 16 вересня 2015 року, в рамках Міжнародного дня пам’яті жертв фашизму, відбулась патріотична акція «Згадаймо… Вшануймо пам’ять», присвячена 74-річниці окупації м. Генічеськ. Акція відбулась у міському парку імені Шевченка біля Братської могили, на якій встановлено пам’ятник загиблим воїнам. Серед присутніх – учні загальноосвітніх шкіл, місцеві краєзнавці, працівники музею, представники влади та громадських організацій, Олександр Прихненко – поет, письменник, член Національної Спілки фотохудожників України. Лунали розповіді про далеке історичне минуле, актуальність загрози фашизму сьогодні, у підніжжя пам’ятника було покладено квіти. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто віддав своє життя за нашу рідну землю.
Нинішнє покоління вшановує пам’ять про десятки мільйонів людей, які загинули під час Другої Світової війни, знають і про подвиги наших земляків – мирних людей різних національностей. Інформацію про їх героїчне минуле було розміщено у тематичній вітрині «Перші захисники нашого міста» в районному краєзнавчому музеї.
До Дня Партизанської Слави краєзнавчий музей відвідали учні загальноосвітніх шкіл міста. У рамках проекту «Музей. Школа. Діти» 22 вересня була проведена Година спілкування «Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів». У залі «Воїнська Слава» діти дізналися про видатних діячів підпілля, наших земляків (І.Казинця, М.Глідера, А.Сидорченко, М.Янчика). Традиційно були покладені квіти до меморіальної дошки на честь партизанського командира Сидора Ковпака (будівля райвіськомату). На заході були присутні представники РДА – Рогожкін С.Н., Ступак Л.М., від ради ветеранів війни і праці -Тарасов Г.Я., Петров В.С., районного відділу освіти – Куницька І.М., вчителі історії місцевих шкіл, учні загальноосвітніх шкіл міста (68 чоловік). Зустріч була змістовною, цікавою, сприяла патріотичному вихованню підростаючого покоління.
У цей же день в районному краєзнавчому музеї відбулися екскурсії за темою «Вклонімося і мертвим, і живим». Цікавий матеріал було розташовано на тематичній виставці «Тихі зорі вічної пам’яті». Так, до уваги відвідувачів, були представлені архівні документи, фотографії, історичні матеріали, стенди про героїв-земляків, Героїв Радянського Союзу (І.Казинця, В.Дровника, А.Щербака, В.Курасова, В.Лободи, Г.Шабовти), новий стенд з матеріалами про життєвий та бойовий шлях двічі Героя Радянського Союзу, льотчика-винищувача Амет – Хан Султана.
У заходах, присвячених цім подіям активну участь взяли і бібліотеки Генічеського району. Пройшли вечори пам’яті жертв фашизму, були оформлені книжкові виставки про історію Голокосту, проводилися презентації нових книг, семінари та круглі столи для молоді, студентів. У центральній районній бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Пам’ятати, щоб не допустити!», а також проведено годину спілкування «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього». У Новоолексіївській бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Скільки живемо, стільки пам’ятаємо», в Стрілківській бібліотеці провели годину пам’яті «Не гасне пам’яті свіча». У Петрівській, Партизанській, Павлівській бібліотеках були оформлені тематичні полиці: «Всім смертям на зло», «Набат війни нам знову стукає в серця», «Це не повинно повторитися». Книжкові виставки «В ім’я життя на Землі», «Гіркі уроки минулого», «Забуттю не підлягає» було представлено в Щасливцевській, Фрунзенській, Чонгарській бібліотеках.
Так як питання війни та миру сьогодні перебувають на першому місті міжнародного та європейського порядку денного, у всіх вищезазначених заходах було використано матеріали про вшанування пам’яті жертв фашизму, протидії його реваншу, а також проявам екстремізму та сепаратизму у наші дні, рекомендовані Адміністрацією Президента України.
За інформацією відділу культури Генічеської РДА.


