Свято мужності і сили пройшло в Генічеську

14 жовтня відзначається День захисника України. Це свято людей, які захищають незалежність і цілісність України, оберігають наш спокій і мир. У цей день біля Генічеського ВПУ №17 відбулося «Свято мужності та сили», де була представлена військова техніка та зброя. Молодь спілкувалася з військовослужбовцями, а дорослі і діти фотографувалися біля військової техніки. Це свято було підготовлено громадською організацією «Волонтер», коллективами ВПУ №17, ПТУ № 27 та РБК. 

З Днем захисника України всіх присутніх привітали перший заступник голови Генічеської РДА Олексій Сищенко, голова громадської організації «Волонтер» Юрій Шкаліков, активіст цієї організації Олександр Галько, майор Олександр Кожем’яка, замполіт 2 дивізіону,  406 окремої берегової артилерійської групи, майор Володимир Кучма, старший інспектор відділу прикордонної служби «Червоний Чабан», старший лейтенант Олександр Булах, заступник начальника відділу прикордонної служби «Генічеськ», майор Володимир Мельник, командир першого вогневого взводу мінометної батареї, лейтенант Андрій Давиденко, осавул Генічеського куреня Війська Запорізького Леонід Рукшенас, козак Генічеського куреня Війська Запорізького Володимир Шпак, начальник штабу Генічеського куреня Війська Запорізького Віктор Захаркін. Усі вони підкреслили, що народ і армія єдині в бажанні зберегти територіальну цілісність України. Сьогодні на Сході нашої держави, проявляючи мужність і героїзм, знаходяться українські військовослужбовці, щоб не дозволити агресору по шматках розірвати Україну.

День захисника України – це свято справжніх чоловіків, які беруть на себе відповідальність за захист від ворога своєї сім’ї, свого міста, своєї держави.  Присутні на святі військовослужбовці подякували всім волонтерам, які з дня у день підтримують воїнів нашої армії, передаючи на передову медикаменти, продукти, одяг, а в літній період – запрошують на відпочинок бійців АТО, які проходять реабілітацію після поранення. Активістам волонтерського руху військовослужбовці вручили подяки.

14 жовтня відзначається День Козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. Адже так повелося, що козаки молилися Діві Марії, щоб вона захистила їх і простягнула свій покров над ними. Вони вірили, що саме Богоматір врятує їх від загибелі на полі бою. Тому вона і стала захисницею всіх воїнів і символом їх порятунку. Також їй дякували, коли поверталися живими до своїх рідних і близьких. На святі присвятили у козаки двох хлопців, чиї діди і батьки є продовжувачами українських та козацьких традицій.   Свою творчість усім присутнім подарували: учні ВПУ №17 та ПТУ №27, соліст РБК Андрій Корхут, а Діана Прокопенко прочитала свій вірш. У цей день силове шоу продемонстрував Сергій Мезенцев, а пожежні 7 ДПРЧ Головного управління служби України з надзвичайних ситуацій показали, як за допомогою піни можна за короткий час загасити пожежу. Військовослужбовці батальйону «Азов» прочитали молитву, яка стала клятвою на вірність українському народу. Усіх гостей та учасників свята пригощали кашею тасолодощами, які приготували викладачі та учні ПТУ №27. Такі заходи виховують патріотизм у підростаючого покоління і навчають любити свою державу. Це було справжнє свято мужності і доблесті. За це присутні висловили подяку його організаторам та учасникам.

За інформацією відділу культури Генічеської РДА.

Більше від автора

13 жовтня в Генічеську святкували День захисника України

Святковий концерт «З відданістю Україні», присвячений Дню захисника України

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів