День пам’яті жертв голодоморів відзначається в Україні щорічно у четверту суботу листопада.
Три голодомори, яких зазнала Україна впродовж двох з половиною десятиріч (1921–1923, 932–1933, 1946–1947) залишаються найтрагічнішими сторінками історії українського народу в ХХ столітті. Довгий час їх причини, перебіг, наслідки, масштаби жертв замовчувались та приховувались від кількох поколінь наших співвітчизників і світової громадськості. Становлення незалежності України та розсекречення архівних матеріалів, відкрили шлях до правди про геноцид української нації, організований радянським тоталітарним режимом.
Про голодомор заговорили тільки через 75 років. Саме в той час почалось складання списків жертв Голодомору в Україні, формування регіональних та Національної книг пам’яті. Кількість померлих від голоду неможливо точно підрахувати. Різні дослідники називали цифри жертв – від 2,5 до 8 мільйонів. У населених пунктах нашої держави встановлені пам’ятні знаки жертвам голодоморів .
28 листопада представники влади та підприємств різних форм власності, депутати районної та міської рад, громадські організації, учнівська молодь міста Генічеськ прийняли участь в ході вшанування пам’яті жертв голодоморів. Завершилася вона біля пам’ятного знаку Жертвам голодоморів 1932-1933 років, де пройшла панахида , яку провів благочинний Генічеського округу, настоятель собору на честь Різдва Пресвятої Богородиці, протоієрей Іоанн Щербан та церемонія покладання квітів.
О 14.00 відбулася акція «Запали свічку».
За інформацією відділу культури райдержадміністрації
Фото Олександра Косенко


