В Генічеську вшанували пам`ять жертв голодомору

День пам’яті жертв голодоморів відзначається в Україні щорічно у четверту суботу листопада.

Три голодомори, яких зазнала Україна впродовж двох з половиною десятиріч (1921–1923, 932–1933, 1946–1947) залишаються найтрагічнішими сторінками історії українського народу в ХХ столітті. Довгий час їх причини, перебіг, наслідки, масштаби жертв замовчувались та приховувались від кількох поколінь наших співвітчизників і світової громадськості. Становлення незалежності України та розсекречення архівних матеріалів, відкрили шлях до правди про геноцид української нації, організований радянським тоталітарним режимом.

Про голодомор заговорили тільки  через 75 років. Саме в той час почалось  складання  списків  жертв  Голодомору в Україні,  формування регіональних та  Національної книг пам’яті.  Кількість померлих від голоду неможливо точно підрахувати. Різні дослідники називали цифри жертв – від 2,5 до 8 мільйонів.  У населених  пунктах  нашої держави встановлені пам’ятні знаки жертвам голодоморів .

28 листопада представники влади та підприємств різних форм власності, депутати районної та міської рад, громадські організації,  учнівська молодь  міста Генічеськ прийняли участь в ході вшанування пам’яті жертв голодоморів. Завершилася вона біля пам’ятного  знаку Жертвам голодоморів 1932-1933 років, де  пройшла панахида , яку провів благочинний Генічеського округу, настоятель собору на честь Різдва Пресвятої Богородиці, протоієрей Іоанн Щербан та церемонія покладання квітів.

О 14.00 відбулася акція «Запали свічку».
За інформацією відділу культури райдержадміністрації

Фото Олександра Косенко

Більше від автора

Про відкриття КПВВ «Чонгар»

Свято Осені у Новодмитрівському дошкільному навчальному закладі «Сонечко»

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів