У Генічеському районі вшанували пам`ять воїнів-інтернаціоналістів

15 лютого в парку Афганської слави зібралися воїни – інтернаціоналісти, військовослужбовці 3 батальйону 82 десантної бригади, які дислокуються в Генічеському районі, а також представники влади, громадськості та молодь. Всі вони говорили про те, що 27 років тому назад була виведена з Афганістану остання колона радянських військ, а також згадували про воїнів, які з честю виконали свій обов’язок перед Вітчизною. Не повернулися з Афганської війни 3 360 воїнів українців, з них четверо мешканців Генічеського району – Микола Чечет, Володимир Літвінов, Сергій Степанов, Микола Жердєв. Щорічно воїни – інтернаціоналісти відвідують могили цих загиблих хлопців. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про них і на мітингу-реквіємі, підготовленому колективом Генічеського РБК. Ми ніколи не забудемо тих військовослужбовців, які залишилися на полях битв і тих, хто повернувся з війни, але не дожив до сьогоднішнього дня. Про це говорили: перший заступник голови Генічеської РДА Анатолій Сищенко, голова районної ради Андрій Євстратов, міський голова Олександр Тулупов і голова Новоолексіївської селищної ради Олександр Бурковський. Вони побажали воїнам – інтернаціоналістам та всім присутнім здоров’я і миру, який так потрібен для України. Представники влади вручили грамоти, квіти та грошові премії ветеранам – афганцям. Виступаючи на мітингу, голова районної організації УСВА Володимир Приходько підкреслив: «Ми, як люди, які пройшли війну, особливо знаємо ціну мирного життя. Адже війна завжди несе з собою руйнування, загибель людей і сльози матерів. Оцінку Афганській війні дадуть люди і історія, але сьогодні ми знаємо точно, що з честю виконали свій інтернаціональний обов’язок». Володимир Степанович подякував керівництво райдержадміністрації, районної та міської рад за фінансову підтримку районної організації УСВА і за те, що 20 воїнам – інтернаціоналістам були виділені земельні ділянки на Арабатській стрілці. Композиція, з якою виступили артисти театру «Ренесанс» і пісня «Лист до матері» у виконанні соліста Андрія Корхута не залишили байдужими нікого з присутніх. До меморіалу Слави воїнів – афганців були покладені квіти, а в каплиці Олександра Невського відбулася панахида по загиблим воїнам – інтернаціоналістам в республіці Афганістан та учасникам бойових дій на території інших держав.

У ці дні багато заходів пройшло в установах культури Генічеського району. З воїнами-афганцями зустрічалися учні шкіл міста в центральній, дитячий та юнацькій бібліотеках та у краєзнавчому музеї. Тут же пройшли виставки книг та архівних документів про події війни в Афганістані.

Працівники бібліотеки і Будинку культури смт Новоолексіївка провели зустріч «Дві війни-дві долі», на якій було представлено фотоматеріали та документальний фільм про Афганістан.

А у Будинку культури села Рівне відбувся захід «Час і досі не залікував рани». Під марш духового оркестру, зустрічали маму, загиблого в Афганістані Миколи Жердєва – Надію Іванівну і делегацію воїнів-інтернаціоналістів. Для них колектив цього СБК та бібліотекар села Вікторівка підготували тематичну літературно-музичну композицію. У цей же день ветерани-афганці, голова Рівненської сільської ради Олег Мельницький і працівники культури відвідали могилу Миколи Жердєва в селі Вікторівка, де запалили свічку пам’яті та поклали вінки.

Вічна пам’ять Героям!

За інформацією відділу культури Генічеської РДА

Більше від автора

Відкриття декади кримськотатарської мови та літератури

У Генічеській ШЕВ відбувся концерт ансамблів малих форм

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів