Міжнародний день рідної мови відзначають 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі. А в Україні, цю дату почали відзначати з 2002 року.
На передодні свята в Генічеській центральній районній бібліотеці були підведені підсумки тижня української мови. Читачі мали змогу відвідати книжкову виставку «Мова рідна звучить в кожнім домі». Також у бібліотеці пройшла цікава вікторина. Дві команди, до складу яких увійшли учні 6,8 та 9 класів Генічеської ЗОШ №1, відповідали на питання ведучої – вчителя української мови та літератури Наталі Ісадкової. Діти показали, що гарно володіють українською мовою і знають народні традиції та українських письменників. Під час вікторини вони промовляли скоромовки, з запропонованих слів складали речення, читали вірші та виконували українські пісні. Усі вони прийшли до висновку, що кожен з нас повинен шанувати та берегти рідну мову. Учасникам вікторини працівники центральної бібліотеки подарували картинки з народною символікою, які діти зможуть розмістити у своїх класах.
З учнями 5 класу Генічеської ЗОШ №4 бібліотекарі дитячої бібліотеки провели літературний урок «Нащадкам мову передай, як скарб». Діти з задоволенням читали вірші на українській, вірменській та кримськотатарській мовах , а також відповідали на запитання з історії та мови українського народу. Саме такі заходи формують поважне ставлення до рідної мови, як до національної цінності, сприяють збереженню традицій українського народу та пізнавальної активності учнів.
Тож, шануйте і любить рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич і могутню силу.
За інформацією відділу культури Генічеської РДА.


