З 2015 року в Україні Указом Президента розпочато нову традицію – відзначати 8 травня, як День пам’яті та примирення. У Генічеську в Сквері Слави зібралися представники влади, громадських організацій, підприємств та закладів міста, військові, учнівська молодь, щоб віддати данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни. Усі присутні пройшли ходою по центральній вулиці Генічеська з державними прапорами та квітами. А на мітингу, який провела керуюча справами міськвиконкому Ольга Осташевська, люди згадували про героїзм воїнів під час Другої світової війни. 71 рік пройшов з тієї травневої ночі, коли замовкли постріли гармат, настала тиша і наступив довгоочікуваний мир. Голова Генічеської РДА Олександр Воробйов, голова районної ради Андрій Євстратов, голова міської ради Олександр Тулупов у скорботі та з великою пошаною і вдячністю розповідали про Героїв, які ціною власного життя захистили світ від фашистських загарбників. Панахиду за жертвами Другої світової війни відслужив благочинний Генічеського округу, протоієрей Іоанн Щербан. Потім до меморіалу Скорботної матері присутні поклали квіти. Гідність, відданість та патріотизм сьогодні засяяли новими гранями, стали своєрідним поштовхом для переосмислення глибокої суті людського буття. Будуючи майбутнє ми завжди пам`ятаємо про героїчне минуле нашого народу. Мітинг підготували та провели: відділ культури Генічеської РДА, міська рада , громадська організація «Патріот».
За інформацією відділу культури Генічеської РДА.


