14 травня 2016 року голова Генічеської районної державної адміністрації Олександр Воробйов та представники козацького осередку Генічеського куреня Запорізького війська низового на чолі з отаманом Бігуном Валерієм прийняли участь у заходах з відзначення 307- ої річниці заснування Кам’янської Січі у с. Республіканець Бериславського району. На свято прибули козаки з Херсона та багатьох районів області, представники обласної та районної влади, громадськості області, учнівська молодь. У своєму виступі голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв відзначив, що Кам’янська Січ – це наша святиня, до якої, будуть приходити майбутні покоління: «Наша Херсонщина – це козацький край. Край сміливих, працьовитих та сильних людей, який і до нині пронизаний могутньою козацькою енергетикою». Крім того, він підкреслив, що є домовленості з представниками бізнесу Херсонщини про реконструкцію Кам’янської Січі: «Ми відновимо ту історичну справедливість, яка має бути, і Кам’янська Січ займе гідне місце в історії українського козацтва».
Більше тисячі людей, які приїхали з різних районів Херсонщини та інших областей. Так козаки Генічеського куреня завжди приймають участь у заходах, які прославляють козацьку вдачу, виховують традиційний патріотизм молоді. Українські прапори і козацькі хоругви на дніпровських пагорбах. Бійці АТО у камуфляжі з бойовими нагородами. Дівчата і діти у вишиванках. Пісні, куліші та українська гостинність. Гімн і руки до сердець. Відчуття єдності між людьми і єдності з історією рідного краю. Це – Херсонщина! Це – Україна!


