День пам’яті жертв політичних репресій
15 травня в смт Новоолексіївка відбувся мітинг – реквієм пам’яті жертв політичних репресій, який підготували та провели: відділ культури Генічеської РДА, Новоолексіївська селищна рада, Новоолексіївський СБК та бібліотека. На ньому були присутні представники влади, установ та громадських організацій. На мітингу згадували про те, що фізичне знищення співгромадян, світогляд яких відрізнявся від комуністичного, розпочалося відразу після жовтневого перевороту 1917 року. Воно зачепило середовища видатних діячів і певні категорії населення. Нечуваних масштабів масові репресії набули і після штучного голодомору 1932 – 1933 років та під час «Великої чистки» (1937 – 1938 ). Чорне крило політичних репресій торкнулося і мешканців нашого краю. Більше 500 чоловіків та жінок було репресовано на території Генічеського району з 1920 по 1950 роки. Багато наших земляків було розстріляно, або померло в місцях позбавлення волі та на каторжних роботах. На мітингу виступили: голова Генічеської РДА Олександр Воробйов, голова Новоолексіївської селищної ради Олександр Бурковський, голова Херсонського регіонального Меджлісу кримських татар Ленур Люманов. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблих та померлих під час політичних репресій і поклали квіти до пам’ятного знаку «Жертвам голодомору та політичних репресій».
Ця тема, на жаль, залишається актуальною для нашого суспільства. Це стосується Надії Савченко, Олега Сенцова, Ахтема Чийгоза, Мустафи Дегерменджи, Олександра Костенко, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченко, Алі Асанова та переслідування кримських татар в Криму. Учасники мітингу заявили, що мирний український народ проти сили, вбивств і катування. І зараз треба зробити все можливе для того, щоб такі трагедії більше не повторювалися.
За інформацією відділу культури Генічеської РДА


